Biżuteria srebrna cieszy się niesłabnącą popularnością. W dzisiejszym tekście skupimy się na ozdobie, którą posiada prawie każdy. Mowa o łańcuszkach. Jak je nosić i w jaki sposób dobrać ich długość? Dziś rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Kilka słów o długości łańcuszka

Srebrne łańcuszki to prosta ozdoba i pozornie wydaje się, że ich zakup nie powinien sprawiać problemu i raczej nie musimy się nad nim intensywnie zastanawiać. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nawet przy kupnie takiej subtelnej ozdoby powinno się zwrócić uwagę na co najmniej jedno kryterium. Jednym z najważniejszych jest długość łańcuszka. To od niej zależy bowiem, czy biżuteria pięknie wyeksponuje szyję, podkreśli dekolt i pasować będzie do naszej kreacji. Wśród rozwiązań dostępnych na rynku największą popularnością cieszą się modele o długości 40-50 cm (princess). Uniwersalność tego rozwiązania wynika z faktu, że taki łańcuszek sprawdza się w przypadku większości dekoltów i odpowiedni jest dla niewielkich wisiorków. Nieco dłuższe są łańcuszki matinee; ich długość zawiera się w przedziale 50-65 cm. Takie łańcuszki opierają się na ubraniu i najczęściej zawiesza się na nie większe ozdoby. Rozwiązanie tej długości wyposażone w finezyjną, rzucającą się w oczy zawieszkę często jest wystarczającą ozdobą dla całego outfitu. Nierzadko jest tak wyrazista, że należy dobrać do niej raczej stonowane, jednokolorowe ubranie. Największą długość mają łańcuszki typu opera (65-86cm). Ich nazwa wiąże się z zastosowaniem takiej biżuterii srebrnej- najlepiej prezentuje się ona bowiem w towarzystwie wyjściowych, eleganckich sukni.

Jak sprawić, żeby łańcuszki wyglądały intrygująco?

Biżuteria srebrna w postaci łańcuszka to bardzo subtelna ozdoba. Mimo to nierzadko można spotkać się z paniami, które na swoich szyjach noszą same łańcuszki, bez dodatku zawieszki. Wszystko zależy oczywiście od gustu i typu noszonego ubrania. Niezależnie od tego, jakie modele biżuterii preferujemy, warto rozważyć opcję polegającą na noszeniu kilku łańcuszków naraz. W takim wariancie jakiekolwiek zawieszki rzeczywiście stają się zbędne. Aby taka swoista łańcuszkowa kolia prezentowała się najatrakcyjniej, należy wybrać łańcuszki o różnorodnej długości, a następnie, albo spiąć je razem (to zapobiegnie ewentualnemu przesuwaniu się ozdoby na szyi), albo po prostu założyć jeden na drugi. Wariant tego typu doskonale sprawdzi się na co dzień – podkreśla prostą stylizację, jak i nada charakteru bardziej wyzywającym outfitom. Takie nagromadzenie łańcuszków warto wypróbować również podczas wielkich wyjść. Ich prostota i jednocześnie zauważalna wyrazistość sprawiają, że można je nosić zarówno do minimalistycznych, jak i bardziej ekstrawaganckich kreacji, w których ogromną rolę spełnia gra kolorem, deseniami i fakturami materiału.

Kilka słów o biżuterii srebrnej dla mężczyzn

Łańcuszki ze srebra to korzystny wariant również dla panów. Najczęściej wykorzystywanym wariantem jest łańcuszek o długości 50 cm, chociaż ten parametr powinien wynikać przede wszystkim z komfortu właściciela biżuterii srebrnej. Łańcuszek nie powinien więc powodować uczucia dyskomfortu. Ważne, żeby układał się lekko i nie był napięty. Panowie najczęściej wybierają modele o grubszym splocie, prezentującym się solidniej od wersji damskiej. Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że ten parametr powinien zależeć tylko od indywidualnych preferencji, a nie wynikać ze sztywno utartych zasad. W tym miejscu trzeba dodać, że wybór zbyt krótkiego łańcuszka o stosunkowo dużej szerokości może powodować efekt przeładowania i warto o tym pamiętać.

Biżuteria srebrna męska to idealny sposób na wyrażenie indywidualizmu i własnego, unikatowego stylu. Nadal to rozwiązanie cieszy się mniejszą popularnością niż ozdoby damskie. Zauważyć można jednak trend polegający na tym, że panowie coraz chętniej sięgają po biżuterię, która pasuje do ich ubrania i charakteru. Jeśli zależy nam na przekonaniu się, jaki wariant będzie odpowiedni dla nas, dobrym pomysłem będzie na początku wybranie biżuterii srebrnej o stosunkowo subtelnym wyglądzie. Decydowanie się na bardzo wyrazisty łańcuszek już na samym początku może spowodować dyskomfort i zrażenie się do tego rodzaju ozdoby.

Biżuteria ze stali chirurgicznej

Srebro to szlachetny materiał, z którego wykonać można zachwycającą biżuterię. Niektóre osoby nie mogą jednak nosić tego kamienia ze względu na uczulenie. Odpowiedzią na ten problem są ozdoby ze stali chirurgicznej. Większość z nich nie uczula i jest bezpieczna nawet dla szczególnie wrażliwych użytkowników. Właśnie z tego powodu profesjonalni piercerzy zaraz po przekłuciu zakładają swoim klientom kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej. Pewną zaletą jest również cena – ta często bywa niższa od ceny biżuterii srebrnej. Jeśli chodzi o walory wizualne, to te są raczej zbliżone i trudno gołym okiem odróżnić stal chirurgiczną od srebra. Szeroka oferta różnorodnych modeli pozwala cieszyć się pięknymi ozdobami – zarówno tymi minimalistycznymi, jak i bardziej wyrazistymi – osobom, które nie mogą pozwolić sobie na srebrne łańcuszki, pierścionki, kolczyki i naszyjniki.