Większość z nas na co dzień ubiera się w odzieżowych sklepach sieciowych. Jest to zrozumiałe, ze względu na konieczność oszczędzania i ograniczony budżet, zwłaszcza w przypadku rodzin. Ubrania z tego typu sklepów są ładne, schludne i niewiele odbiegają od tych, które można kupić w ekskluzywnych butikach. Tymczasem istnieje kilka rodzajów ubrań, na których nie warto oszczędzać. Markowe ubrania sprawdzają się nie tylko od święta, lecz niektóre ich rodzaje doskonale uzupełnią codzienną garderobę.

Buty ze skóry

Listę markowych ubrań należałoby zacząć od butów. Każdy z nas ma problemy z ich kupieniem, gdyż są albo za małe albo za duże, za ciasne czy zbyt szerokie. Znalezienie idealnych butów to nie lada wyzwanie. Dodatkowo kupując buty średniej jakości nie oczekujmy, że wystarczą nam na dłużej niż jeden sezon. Zwykle takie buty nie kosztują mało, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem są więc markowe buty, najlepiej wykonane ze skóry. Chociaż jeszcze do niedawna buty skórzane kojarzone były głównie z zimowymi, dziś z powodzeniem można kupić skórzane sandały czy trampki. Wysokiej klasy obuwie pasuje do każdej stylizacji nawet, jeżeli pozostała ich część nie stanowi markowych ubrań. Co więcej, nieco droższe buty posłużą nam dobrych kilka lat i nie będzie widać na nich upływu czasu. Nie musimy się przejmować, że lada dzień nie będą już nadawały się do chodzenia. Osoby, które mają nienaturalnie dużą, małą czy szeroką stopę nie kupują butów często. Dzieje się tak nie dlatego, że nie chcą, lecz zwyczajnie tego nie potrzebują. Ich jednorazowe zakupy w droższych sklepach, a nawet wykonywane na zamówienie sprawiają, że buty służą im bardzo długo. O markowych butach dobrej jakości powinni pomyśleć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Pozostaje pytanie, czy warto tego typu obuwie kupować dzieciom, które dosyć szybko z nich wyrastają? Decyzja należy tutaj oczywiście do rodziców, lecz pamiętajmy, że dobrej jakości obuwie kształtuje stopę dziecka, dlatego na butach dla najmłodszych nie warto oszczędzać.

Płaszcz najwyższej jakości

Płaszcze jeszcze do niedawna nie cieszyły się dobrą sławą. W modzie były bowiem kurtki, i płaszcze kojarzono głównie ze starszymi osobami. Tymczasem płaszcze nie tylko wracają do łask, ale i wymagają odpowiedniego wykonania i materiałów, aby mogły one spełniać swoją rolę, jaką jest przede wszystkim nadanie stylizacji elegancji. Dodatkowo płaszcz powinien zapewniać ciepło – ostatecznie jest on przecież noszony w sezonie zimowym, gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury. Markowe ubranie w postaci płaszczu doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Wiele osób nawet do pracy ubiera się elegancko, zatem dopełnieniem stylizacji powinna być elegancka odzież wierzchnia. Nawet osoby, które płaszcze zakładają jedynie na specjalne okazje powinny pamiętać o tym, aby mieć w swojej szafie przynajmniej jeden model. Każda, nawet najbardziej elegancka stylizacja może zostać zniszczona, jeżeli założymy na górę zwykłą kurtkę. Płaszcz, jaki zdecydujemy się zakupić, powinien być markowym ubraniem. Wynika to z faktu, że tylko odpowiednio skrojony i dobrany do osoby jest w stanie stanowić ozdobę i uwydatnić wdzięki. Na płaszczu nie warto więc oszczędzać – pamiętajmy, że jest to jednorazowy wydatek na kilka dobrych lat.

Sukienka dla pań, garnitur dla pana

Każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie przynajmniej jedno markowe ubranie w postaci sukienki. Elegancka, pełna wdzięku i klasy, a do tego idealnie dobrana przyda się na każdą okazję. Niektóre kobiety unikają kupowania markowych ubrań, gdyż boją się, że założą je tylko raz i niepotrzebnie wydadzą tym samym mnóstwo pieniędzy. Tak jest szczególnie w przypadku sukienek, które zwykliśmy ubierać jednorazowo. Tymczasem nawet największe gwiazdy, a także członkowie rodzin królewskich promują noszenie tych samych ubrań (także sukienek) kilkakrotnie. Jest to ściśle związane z filozofią zero waste, która nakazuje ubraniowy minimalizm. Nie bójmy się więc zakładać tej samej sukienki na kilka okazji – piękna, elegancka sukienka z pewnością zawsze będzie zrobiła oszałamiające wrażenie, także ze względu na dobór innych dodatków na każdą okazję. Panowie natomiast powinni zainwestować w dobrej jakości markowe ubranie, jakim jest garnitur. Każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę, że nie ma nic gorszego niż źle dobrany garnitur, który dodatkowo jest wykonany z materiałów złej jakości. Garnitur na szczęście jest częścią garderoby, którą mężczyźni bez żadnych oporów zakładają kilkakrotnie, dlatego też nikt nie powinien mieć oporów przed jednorazowym wydaniem nieco większej kwoty pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że markowy garnitur wymaga markowych dodatków, które z całą pewnością pomoże dobrać sprzedawca. Każdy bowiem sklep z garniturami z wyższej półki posiada w swojej ofercie także koszule, krawaty, muszki, płaszcze, obuwie czy nawet eleganckie, skórzane torby. Mężczyzna w markowym garniturze oraz kobieta w eleganckiej sukience będą stanowić doskonale dobraną, modną parę.