Kontener morski to solidna metalowa konstrukcja, która z powodzeniem znajduje zastosowanie nie tylko w branży logistycznej, ale również jako magazyn. Mocne i niezawodne pojemniki metalowe pozwalają na przechowywanie przez lata materiałów budowlanych, produktów na sprzedaż, mebli, starych rzeczy osobistych itp. Metalową konstrukcję można łatwo przekształcić w magazyn, a koszty są znacznie niższe niż w przypadku budowy konwencjonalnych pomieszczeń magazynowych. Podlegają one również modyfikacjom na domki letniskowe, punkty handlowe i nie tylko.

Zalety kontenerów morskich przekształcanych na magazyn

Kontener morski jako obiekt magazynowy charakteryzuje się szeregiem zalet użytkowych:

  • Wytrzymałość i trwałość – konstrukcja pokryta blachą, a podłoga wyłożona deskami (w razie potrzeby można ją wymienić lub wzmocnić). Cała konstrukcja metalowa pokryta jest środkiem antykorozyjnym.
  • Niezawodna konstrukcja drzwi – drzwi otwierają się łatwo, otwór jest wystarczająco szeroki do załadunku/rozładunku ponadgabarytowych przedmiotów. Drzwi wyposażone są w system, który zabezpiecza przed kradzieżą i włamaniem.
  • Wielofunkcyjność – w metalowym kontenerze morskim można przechowywać towary wymagające specjalnych warunków przetrzymywania, ponieważ łatwo jest doprowadzić prąd, ogrzewanie, wyposażyć w regały i półki oraz zainstalować sprzęt chłodniczy.
  • Minimalny czas uruchomienia – nawet budowa niewielkiej powierzchni magazynowej zajmie znacznie więcej czasu niż montaż i ponowne wyposażenie kontenera morskiego.
  • Łatwość instalacji – do niezawodnej instalacji kontenerów morskich nie są wymagane żadne fundamenty ani inne konstrukcje. Kontener umieszcza się w wygodnym miejscu bezpośrednio na ziemi.
  • Mobilność – wygodny transport magazynu z kontenera morskiego. Ta zaleta jest szczególnie widoczna w sektorze biznesowym. Przenosząc sklep, łatwo jest zabrać ze sobą magazyn za pomocą specjalnego sprzętu.
  • Możliwe jest również tworzenie ogromnych magazynów z metalowych modułów, ustawiając je w rzędzie jeden na drugim. Modułowa konstrukcja pozwala na przechowywanie ogromnych ilości wartości materiałowych i nieporęcznych przedmiotów.

Magazyn do wynajęcia, czyli kontenery morskie

Kontener morski przerobiony na magazyn to świetny początek do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Można wypożyczyć kontener i uzyskać stabilny dochód. Takie usługi są poszukiwane wśród osób fizycznych, firm budowlanych, przedsiębiorstw handlowych, firm logistycznych. Aby rozpocząć taki projekt biznesowy, nie są wymagane duże inwestycje. Wystarczy zakupić kontener 10 stopowy morski od wiarygodnego sprzedawcy, który go odpowiednio doposaży i zamontuje w dogodnym miejscu. Wykorzystanie wycofanych z eksploatacji kontenerów morskich do modernizacji pozwala na znaczne oszczędności. Zużyte kontenery przechodzą gruntowną naprawę, zachowują wszystkie niezbędne cechy do dalszej transformacji. Ta opcja umożliwia przedsiębiorcy rozszerzenie działalności w dowolnym momencie poprzez zakup dodatkowych kontenerów morskich.

Mobilny domek letniskowy z kontenera morskiego

W ostatnich latach dom na kółkach jest aktualnym trendem. Podróże, wypoczynek w lesie, nad brzegiem rzeki, jeziora, morza, chęć nieustannej zmiany widoku z okna, to wszystko staje się celem dla współczesnego człowieka. Kontenery morskie doskonale nadają się do organizowania mobilnych mieszkań.

Zalety domku kontenerowego

Mieszkanie wykonane z kontenera morskiego jest trwałe, niezawodne, łatwe do ponownego wyposażenia, ekonomiczne. Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni metalowego pojemnika, przy odpowiednim podejściu do wyposażenia jego wnętrza można zorganizować wygodny pokój z harmonijnym połączeniem stylu i praktyczności. Z jednego małego kontenera morskiego o powierzchni 15-20 metrów kwadratowych można zorganizować przestrzeń życiową dla 1-2 osób z wygodną kuchnią, przytulnym salonem, sypialnią i łazienką.
Domek letniskowy z kontenera morskiego zapewnia właścicielowi wiele korzyści:

  • Mobilność to jedna z głównych zalet domku kontenerowego. Można go zabrać ze sobą na wakacje i zaoszczędzić na wynajmie. To także świetna opcja dla podróżników.

Niezawodność i trwałość – kontenery morskie wykonane są z wytrzymałego metalu, który pokryty jest związkami antykorozyjnymi. Dodatkową wytrzymałość metalowego pojemnika zapewnia izolacja ścian, podłoga i uszczelnienie podczas montażu okien.

Taka obudowa ochroni całą rodzinę nie tylko przed kaprysami pogody, ale także przed atakiem zwierząt i intruzów. W domku kontenerowym wyposażonym w zamki można czuć się całkowicie bezpiecznie. W przypadku modyfikacji standardowych kontenerów morskich uda się uzyskać mobilną obudowę spełniającą wymagania oraz przeznaczenie.

Gdzie kupić modyfikowane kontenery morskie?

Firma Balticon oferuje szeroką gamę kontenerów morskich oraz świadczy usługi modyfikacji konstrukcji metalowej na dowolne przeznaczenie. W razie potrzeby specjaliści zapewniają niezawodną izolację wodną i termiczną, wyposażą system wentylacyjny, poprawią właściwości ochronne i zabezpieczenia antywłamaniowe. W asortymencie znajdują się również kontenery chłodnicze, które są wygodne i przydatne do przechowywania łatwo psujących się artykułów spożywczych. Domek kontenerowy na kółkach to własny przytulny kącik za niewielkie pieniądze. Firma świadczy usługi w zakresie przebudowy kontenerów metalowych na pomieszczenia mieszkalne, magazyny, stoiska handlowe i inne potrzeby. Opracowuje wysokiej jakości indywidualne projekty zgodnie z wymaganiami każdego klienta. Wszystkie zakupione w firmie kontenery morskie podlegają fachowej obsłudze serwisowej.