Ortopeda w Szczecinie leczy chroniczny ból pleców: większość ludzi, niezależnie od wieku, przynajmniej raz w życiu odczuwała bólu pleców. Ludzki kręgosłup jest głównym podparciem ciała, najbardziej skomplikowanym mechanizmem, który rozkłada i pochłania ładunek. Każdego dnia maksymalnie wykorzystujemy potencjał pracy naszego układu mięśniowo-szkieletowego, nawet nie myśląc o tym, że możliwości organizmu nie są nieograniczone. A kiedy zaczyna się odczuwać pierwszy dyskomfort, bardzo niewielu z nas zwraca na to uwagę, chociaż ciało już daje wymowny sygnał, że w jego pracy występują zaburzenia. Mieszkając w Zachodniopomorskiem nie ma problemu ze znalezieniem dobrego ortopedy Szczecin ma wiele lokalizacji przychodni, w których przyjmuje ten specjalista.

Czy z bólem pleców do ortopedy?

Najnowsze statystyki pokazują, że ponad połowa dorosłej populacji Ziemi (powyżej 25 lat) okresowo cierpi z powodu dyskomfortu i bólu pleców. Który lekarz leczy plecy, jeśli ból jest stały i tępy lub jest ostry, bolesny? Z którym specjalistą trzeba się skontaktować, jeśli mam problemy z plecami? Lekarzem zajmującym się diagnozowaniem bólu pleców i zaleceniem odpowiedniej terapii jest ortopeda, Szczecin jest jednym z miast w Polsce gdzie badania, leczenie i zabiegi fizjoterapeutyczne przeprowadzane są dość szybko.

Niepokojącym objawem, z którym trzeba zwrócić się do ortopedy, powinien być nie tylko silny ból pleców, kręgosłupa lub dolnej części pleców, ale także nieprzyjemne, niewygodne odczucia po wysiłku fizycznym, przedłużonym pobycie w jednej pozycji lub po nocnym wypoczynku. Często bólowi pleców towarzyszą warunki fizjologiczne, takie jak ciąża, ból mięśni pleców po znacznym wysiłku fizycznym, długi pobyt w jednej niewygodnej pozycji itp. Bolesne objawy zwykle znikają po wyeliminowaniu przyczyny nieprzyjemnego stanu. Ból może mieć różny stopień nasilenia, może być silny, bolesny, ostry, stale obecny lub o zmiennym charakterze. Charakter bólu (ściskanie, ciągnięcie, mrowienie) zależy od przyczyny, która go spowodowała.

Kiedy może być potrzebna konsultacja u ortopedy w Szczecinie?

Ortopeda w Szczecinie leczy chroniczny ból pleców
Ortopeda w Szczecinie leczy chroniczny ból pleców

Większość ludzi, którzy mieli do czynienia z chorobami kręgosłupa, jest w wieku produkcyjnym, a to duży problem. Osoby w tej kategorii wiekowej bardzo niechętnie poszukują wykwalifikowanej pomocy medycznej. Wiele powodów zmusza ich do samoleczenia, a wynik nieodpowiedniego podejścia do zdrowia prowadzi do powikłań choroby. Patologie w obszarze kręgosłupa muszą koniecznie być diagnozowane przez ortopedę w Szczecinie przyjmuje specjalista, który zajmuje się pacjentem od chwili jego pierwszej wizyty w gabinecie do jego całkowitego wyzdrowienia.
Niedomagania w obszarze pleców to nie tylko ograniczona ruchliwość lub trudne skręty ciała. Nierozpoznana na czas choroba może prowadzić do niepełnosprawności nawet zdrowej osoby. Wiele osób słyszało o takim schorzeniu jak osteochondroza. Słowo, które słyszą, nie budzi obaw większości ludzi. Ale niesłusznie, ortopeda w Szczecinie może wyjaśnić, że ta patologia w większości przypadków przechodzi do następnego etapu, zwanego przepukliną krążka kręgosłupa. I dopiero po wizycie u specjalisty chory zaczyna rozumieć powagę sytuacji.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u ortopedy w Szczecinie?

  • Okolice szyi – zawroty głowy i bóle głowy, zaburzenia widzenia, utrata słuchu, szum w uszach, chrypka, chrapanie, drętwienie rąk, chrupanie przy skręcaniu szyi, ciągłe uczucie ciężkości i bóle szyi, mrowienie w rękach.
  • Okolice klatki piersiowej – bóle serca, ból podczas zginania, podczas wdechu i wydechu, duszność, uczucie ciężkości w klatce piersiowej i plecach.
  • Lędźwiowe – ostry lub tępy ból dolnej części pleców, zespół zimnych stóp, zaburzenia pocenia się, skurcze stóp, zaburzenia cyklu miesiączkowego i zaburzenia erekcji.

Dla skutecznego powrotu do zdrowia bardzo ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie kręgosłupa. Tak, więc wraz z postępem osteochondrozy dochodzi do zniszczenia chrząstki kręgosłupa, której w późniejszych stadiach choroby nie można już odbudować. Ortopeda z Ortho Expert po zdiagnozowaniu choroby zaleci noszenie ortez ortopedycznych, terapię manualną, masaże, leki przeciwbólowe a w szczególnych przypadkach zabiegi chirurgiczne rekonstruujące odłamki kostne.

Choroby degeneracyjne-dystroficzne kręgosłupa

Choroby degeneracyjne-dystroficzne kręgosłupa to grupa patologii układu mięśniowo-szkieletowego, której głównym objawem jest ból pleców, który może promieniować do głowy i kończyn. Schorzenie obejmują zapalne, zwyrodnieniowo-dystroficzne, pourazowe, genetycznie określone zmiany w kręgosłupie. Ortopeda Ortho Expert w Szczecinie diagnozuje i leczy choroby układu mięśniowo-szkieletowego, bada problemy rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego, wrodzone patologie, urazy, a także powikłania spowodowane infekcjami. Ortopedzi często leczą stany pourazowe, choroby zawodowe związane z układem mięśniowo-szkieletowym. Specjalista zbada chorobę w ścisłym związku ze wszystkimi narządami i układami organizmu. Leczenie zmian w obrębie kręgosłupa odbywa się za pomocą zabiegów fizjoterapeutycznych, gimnastyki, rozciągania mięśni grzbietu. 

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl