W dzisiejszych czasach coraz częściej pędzimy za karierą i zapominamy o własnym szczęściu i zdrowiu. Zdarza się, że każdy dzień mija nam w stresie i niepewności. Gdy pracujemy w korporacji, mamy mało czasu na zajęcie się sobą. Życie stawia przed nami pełno wymagań, którym musimy sprostać. Czasami jesteśmy tak zmęczeni, że szukamy wymówek, dzięki którym nie będziemy musieli wychodzić z domu, iść na spacer czy w inny sposób o siebie zadbać. Jest to zły pomysł, prowadzący do poważnych problemów ze zdrowiem.
Każdy wie, że ruch jest w życiu potrzebny, jednak nie każdy jest w stanie zrealizować postawione sobie plany. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług
trenera personalnego, jednak nie zawsze zyskujemy tyle odwagi i determinacji, aby być pewnym, że “chcę” i takich usług poszukać. Początkiem więc powinno być odnalezienie takiej dyscypliny sportowej, która oprócz zdrowia, będzie nam przynosiła sporo satysfakcji oraz przyjemności. 

Jaką dyscyplinę sportową wybrać?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z nas jest inny i inne sporty będzie uważał za przyjemne. Popularne w ostatnich czasach stało się bieganie. Nie wymaga dużo poświęcenia ani czasu. Wystarczy wyposażyć się w wygodne ciuchy (co tak naprawdę na początku nie jest trudne, bo prawie każdy ma w swojej szafie dresy i sportowe buty). Najlepiej jest rozpocząć od małych odległości. Na początku nawet krótka, dwukilometrowa przebieżka przyniesie sporo radości i satysfakcji. Nie każdy jednak odnajduje się w tym sporcie. Porównywalna pod względem ilości potrzebnego czasu, jest jazda na rowerze. Wymaga od nas mniej wysiłku, dlatego jest dobrą alternatywą dla mniej wysportowanych i sprawnych fizycznie osób. Tutaj potrzebny jest jednak dobry sprzęt, który sprawdzi się w krótszych i dłuższych wyprawach. Rower jest dobrym pomysłem też z tego względu, że daje wiele możliwości. Pozwala na przykład wybrać się w dłuższą podróż, z namiotem i sakwami pełnymi jedzenia. Jeśli te dwie, proste dyscypliny sportowe nie są jednak tym, czego oczekujemy, możemy skorzystać także z innych, nieco bardziej wymagających rozwiązań. Pod względem zdrowotnym, dobrym pomysłem jest pływanie. Pomaga szczególnie gdy mamy problemy z kręgosłupem. Tutaj jednak, szczególnie w okresie zimowym, konieczne jest znalezienie większej ilości czasu, dojazd i opłata pływalni. Warto także pomyśleć nad czymś mniej oczywistym, jak na przykład jazda konna. Sport ten, jest co prawda, nieco kosztowny, ale pozwala zyskać przyjemność, jaką jest kontakt z żywą istotą. Dobrym rozwiązaniem jest spróbowanie wielu rzeczy – tylko w ten sposób będziemy na tyle obeznani, że wybierzemy dyscyplinę, dającą nam najwięcej szczęścia. 

Jaki jest nasz cel uprawiania sportu?

Niektórzy uprawiają sport dlatego, że lubią. Właśnie w tej kwestii tak ważny jest wybór odpowiedniej dyscypliny. Są jednak takie osoby, dla których najważniejsze jest to, aby schudnąć lub osiągnąć jakieś konkretne efekty. Wiele osób ma kompleksy na punkcie swojego wyglądu i chciałoby coś w nim zmienić. Zdarza się też, że samodzielnie dobrane ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów. W tej kwestii najlepiej znaleźć odpowiedniego trenera personalnego. Pomysł ten jest dobry przede wszystkim dlatego, że człowiek ze swojej natury, bardzo szybko się zniechęca. Jeśli nie ma odpowiedniego bodźca, który pcha go do przodu, bardzo prawdopodobne, że po prostu się podda. A przecież nie na tym polega sport. Żeby coś osiągnąć, trzeba mieć w sobie dużo determinacji, siły oraz potrzebnych treningów. 

Co da nam skorzystanie z usług trenera?

Trener personalny to inaczej osoba, która zajmuje się indywidualnym ułożeniem ćwiczeń, dopasowanych do danego przypadku. Poza tym, pomaga także w prawidłowym wykonywaniu, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na kontuzje oraz bardzo częsty brak efektów. Skorzystanie z jego usług jest pomocne szczególnie wtedy, gdy jesteśmy początkujący. Determinacja i upór właśnie wtedy są najbardziej potrzebne. Bardzo często zdarza się, że dana osoba rozpoczyna uprawianie jakiegoś sportu i bardzo szybko kończy, bo nie otrzymała wystarczającego bodźca, który pchnął ją do przodu i zachęcił do dalszych ćwiczeń. Ktoś, kto nie zna się na sporcie, nie będzie też w stanie dopasować sobie czasu poświęconego na ćwiczenia i efektów może wcale nie być. Jest to niezwykle dołujące dla kogoś, kto bardzo chciałby schudnąć a niestety nie może tego dokonać. Trener personalny może w tym pomóc i mamy dużo większą pewność, że osiągniemy to, czego pragniemy. 

Musimy pamiętać jednak, że osoba, która nas motywuje, nie osiągnie za nas wszystkiego. To od nas zależy, jak duże będą efekty naszej pracy. Istotne jest na przykład to, aby nie oszukiwać. Wiele osób zmniejsza ilość wykonanych ćwiczeń lub czas poświęcony na bieganie. Czasami nie zdaje sobie sprawy, że szkodzi tak naprawdę przede wszystkim sobie. Trener personalny jest dla nas świetną pomocą i motywacją, ale to my musimy mieć w sobie potrzebny opór, aby osiągnąć sukces. Tylko ciężka praca jest w stanie sprawić, że nasze ciało będzie wyglądało tak, jak chcemy.