W obecnych czasach producenci wszelakich artykułów i produktów prześcigają się w nowatorskich wdrożeniach i atrakcyjnych rozwiązaniach, które doskonale służą człowiekowi, jego pasjom, rozwojowi, ale dają też nowe możliwości firmom i przedsiębiorstwom.

Dobry, praktyczny, nowoczesny produkt

Bardzo dobrym produktem, który obecnie ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia są hale namiotowe. Mogą one być użytkowane przez cały rok, zimą, jesienią, wiosną czy latem, niezależnie od warunków pogodowych. Są tak przystosowane i skonstruowane, aby zewnętrzne warunki atmosferyczne nie miały wpływu na procesy wewnątrz tych pomieszczeń. Podczas ulewnego deszczu, czy przytłaczającej śnieżycy hale namiotowe https://www.nowhal.pl/hale-namiotowe-pomorskie/ sprawdzają się w 100 procentach, a do ich zalet należy zaliczyć też ich szybki montaż oraz korzystna cena zakupu, czy wynajmu. Na rynku dosyć szybko zaistniały firmy oferujące hale namiotowe. Oferują szeroki wachlarz tego produktu, który można wykorzystać w wielu formach.

Zastosowania

Hale namiotowe mają wiele zastosowań. Bardzo często wykorzystywane są w przemyśle. Świetnie nadają się jako pomieszczenie magazynowe, gdzie można przechowywać każdy towar o różnych gabarytach i o różnym przeznaczeniu. Mogą służyć jako hale przeładunkowe, handlowe, parkingowe, garażowe. Takie pomieszczenia mogą być wyposażone w boczne, specjalne ściany, w przesuwne, praktyczne bramy, w świetliki doświetlające cały obszar hali. Znakomicie i często sprawdzają się jako hale handlowe, zarówno te mniejsze podczas krótkotrwałych wystaw i sezonowej sprzedaży, ale również jako duże hale usługowe. Często w takich pomieszczeniach nagrywane są filmy, spektakle, teledyski. Znani reżyserzy i producenci wynajmują hale namiotowe do wielu realizacji artystycznych.

Hale namiotowe to również dobre miejsce na organizację różnych eventów, wydarzeń politycznych, społecznych, bardzo praktycznych hangarów wojskowych, czy świetnych koncertów. Profesjonalnie nagłośniona hala może być lepszym miejscem na koncert rockowy niż niejeden budynek. W tym momencie pomieszczenie dodaje tylko niesamowitego klimatu i taki występ zespołu lub całej imprezy jest niezapomnianym przeżyciem dla jego uczestników. Niejednokrotnie w tv były puszczane świetne koncerty znanych artystów organizowane właśnie w halach namiotowych, z wspaniałym nagłośnieniem i niesamowitym oświetleniem. Również zjazdy ugrupowań politycznych odbywały się pod takimi wynajętymi halami. Mniejsze hale namiotowe wykorzystywane są do imprez rodzinnych, wesel, spotkań towarzyskich. To też bardzo atrakcyjne miejsce na organizację imprez sportowych. Odpowiednio przygotowane hale np. w okresie zimowym są chyba najlepszą opcją na tego typu wydarzenia. Właśnie ze względu na możliwość zastosowania podgrzewanego dachu i zapewnienia odpowiednich, znakomitych i efektywnych warunków wewnątrz hali https://www.nowhal.pl/lampy-grzewcze/. Popularne są np. korty tenisowe, które w czasie okresu zimowego, właśnie w takich halach nadają się do normalnej gry w tenisa.

Bezpieczeństwo i przepisy

Oczywiście hale namiotowe mają różne konstrukcje, lżejsze na jednorazowe wydarzenia i te przeznaczone do całorocznego użytkowania. Muszą mieć odpowiednie atesty, które dopuszczają ich wynajem, czy ich sprzedaż. Jednakże są to obiekty ściśle niezwiązane z podłożem co oznacza, że stawiając hale nie ma konieczności przygotowywania fundamentów pod konstrukcje namiotowe oraz dodatkowo dzięki możliwości szybkiego montażu i demontażu hale namiotowe można w łatwy sposób wymieniać. Według przepisów prawa, hale namiotowe ustawione na okres do 180 dni nie wymagają jakiegokolwiek pozwolenia na budowę. Jednak warto powiadomić właściwy urząd o postawieniu tego rodzaju obiektu, niezależnie od jego przeznaczenia ponieważ jeżeli hala ma pełnić funkcje publiczne możliwe jest, że urząd upomni się o opinię sanepidu, lub rzeczoznawcy p.poż. Może być potrzebna też mapka z wyznaczonym punktem danej hali namiotowej.

Większość hal montuje się na powierzchni brukowej, asfaltowej, lub na stopach betonowych. Ważne jest aby grunt był utwardzony i oczywiście wypoziomowany. To warunek konieczny, bez którego nie ma szans na odpowiednie położenie hali. Elementy konstrukcyjne mocuje się do podłoża za pomocą kotew mechanicznych lub szpilek. Są obiektami samonośnymi i nie posiadają wewnętrznych, niepotrzebnych podpór, dzięki czemu można wykorzystać wewnętrzną przestrzeń obiektu w zupełnej całości.

Ceny

Ceny hal udostępniane są na stronach internetowych producentów, czy firm pośredniczących w ich wynajmie. Oczywiście są one zależne od wielkości, gabarytów, rodzaju materiałów użytych do obudowy dachu, ścian, liczby okien, bram, drzwi, dodatkowych pomieszczeń wewnątrz obiektu, dodatkowych elementów, które zażyczy sobie klient. Zawsze brany jest pod uwagę rodzaj pokrycia, jednowarstwowy, lub wielowarstwowy, spadek dachu, szerokość i długość hali, wysokość w okapie, lokalizacja montażu ,lub wynajmu i przede wszystkim potrzebny typ hali. Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty i zniżki, oraz dodatkowe wyposażenie danej hali.