Koty coraz częściej traktowane są jako zwierzęta domowe trzymane w domu. Przez lata znacząco ewoluowała ich funkcja. Kiedyś po prostu zajmowały się pozbywaniem się gryzoni, które znajdowały się w gospodarstwie. Obecnie stanowią przyjaciół ludzi, którzy różnią od psów choćby tym, że bywają bardziej nieprzewidywalne w zachowaniu i samodzielne. Jednocześnie wiele dzieci marzy o posiadania własnego kota. W ten sposób możemy uzyskać obecność zwierzęcia obok nas, a tym samym również poczucie, że się kimś opiekujemy. 

Ile kosztuje kremacja kota

Jest to relacja, na której zyskuje każda ze stron. Przede wszystkim kot może być nie gorszym przyjacielem człowieka niż pies. Można wymawiać powiedzenie, wedle którego każdy kot ma 9 żyć. Rzeczywiście są to zwierzęta, które potrafią znaleźć się w trudnych sytuacjach i wyjść z nich bez większego uszczerbku. Niestety starość jest potężnym przeciwnikiem, który ostatecznie odnosi zwycięstwo, a my musimy pogodzić się z odejściem kota. W takiej sytuacji pozostają 2 podstawowe warianty poradzenia sobie ze zwłokami zwierzęcia. Kremacja kota https://animaleden.pl/kontakt/ jest jedną z opcji. Drugą jest utylizacja. Wydaje się, że pierwsze rozwiązanie potrafi przynieść więcej ulgi przez sprawienie poczucia lepszego pożegnania.

Różne warianty kremacji kota (indywidualnie, grupowo rozłącznie oraz grupowo łącznie)

Przede wszystkim warto wiedzieć, że istnieją pewne czynniki, które determinują taką cenę. W przypadku psów sytuacja jest bardziej skomplikowana i dotyczy m.in. wagi samego zwierzęcia. W przypadku kotów różnice w tej kwestii nie są na tyle istotne, żeby mogły być czynnikiem, który determinuje cenę. Podstawą jest jednak to, czy kremacja odbywa się indywidualnie, czy zbiorowo. Jeśli w ramach tej drugiej kategorii, pozostaje jeszcze pytanie, czy będzie to kremacja łączna, czy rozłączna. Pierwsza opcja ma w sobie najwięcej z odpowiednika pogrzebu i pozwala na skupienie najwięcej uwagi na ciele naszego zwierzęcia. Możliwe jest zapewnienie odpowiedniej ceremonii. Odbywa się to pod opieką pracownika, co może być przydatne podczas całego procesu. Można pożegnać się ze zwierzęciem w specjalnie przygotowanej sali, a po wszystkim odebrać prochy w ozdobnej urnie. Wiąże się to jednak również z największym kosztem, ponieważ wymaga użycia całej komory pieca. Oprócz tego pozostaje również możliwość wyboru kremacji łącznej bądź rozłącznej. Ta pierwsza nie daje możliwości wyodrębnienia prochów konkretnego zwierzęcia. Jest to jednak związane z niższą ceną. Koszt kremacji kota https://animaleden.pl/ będzie trochę wyższy, jeśli mówimy o tym procesie, gdy zachodzi grupowo, ale jednak rozłącznie. W takiej sytuacji prochy poszczególnych zwierząt są od siebie wyraźnie odznaczone, więc mamy możliwość zachowania pamiątki po naszym przyjacielu. W takiej sytuacji istnieje również możliwość zakupu dekoracyjnej urny, co pozwoli na zachowanie wyjątkowej pamiątki. Można również zrezygnować z ozdobnej urny, ale jednak wybrać odebranie prochów.

Konkretne kwoty, które należy wydać, żeby dokonać kremacji kota

Wcześniej przedstawiono główne czynniki, które ostatecznie mają związek z kosztem, który musimy ponieść. Rozróżnienie występuje również w zależności od wyboru konkretnego krematorium dla zwierząt https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-lodz/. To utrudnia przedstawianie kwot w innych wariantach, niż robi to konkretne przedsiębiorstwo. Kremacja zbiorowa łączna oczywiście wiąże się z najniższym kosztem oraz najmniej zindywidualizowanym podejściem. To drugie prowadzi również do obniżenia czynności, które muszą zostać wykonane przez krematorium, więc wszystkie te aspekty się ze sobą zgrywają. Najczęściej na taki proces należy wydać od 100 do 200 zł w przypadku kota. Kremacja zbiorowa rozłączna to już większy wydatek w postaci od 400 do 600 zł. Najbardziej zindywidualizowane podejście wymaga już przeznaczenia znacznie większych nakładów, więc i cena musi być proporcjonalnie wyższa. Tutaj również występują znacznie szersze rozbieżności w zależności od konkretnego krematorium, ponieważ pojawia się większa ilość zmiennych. Mówimy tutaj choćby o samej urnie (która może być mniej lub bardziej dekoracyjna), uwadze poświęconej przez pracownika czy tego, ile czasu będziemy mieć na pożegnanie naszego kota. Trudniejsze jest tutaj podanie kwoty, ponieważ czasem może ona wynosić 800 zł, a czasem nawet 1500 lub 1700 zł. Należy to traktować jako ilość usług oferowanych w ramach tej kwoty. Innymi słowy, koszt nie jest jedynym czynnikiem wyboru.

Podsumowanie

Koszty kremacji mogą się różnić. Koty najczęściej nie różnią się znacząco pomiędzy sobą w kwestii wagi. Z tego powodu nie jest to najważniejszy czynnik. Znacznie większe jest zróżnicowanie ze względu na kwestię podejścia do ceremonii. Kremacja indywidualna jest znacznie droższa niż zbiorowa. Ta druga również składa się z podkategorii, do której należy choćby to czy odbywa się to łącznie, czy rozłącznie względem innych zwierząt. Kremacja jest podejściem, które pozwala na pożegnanie się ze zwierzęciem. Można to traktować w pewnym stopniu jako ceremonia pogrzebowa. Istotą jest próba uśmierzenia bólu, który na pewno pojawi się po odejściu naszego kota.