Kafelki w naszych domach i mieszkaniach nigdy nie wyjdą z mody. Są niezwykle funkcjonalne oraz ładnie się prezentują. Jednak w wielu domach są one błędnie dobrane. Chodzi zarówno o względy estetyczne, jak i także względy techniczne. Dowiedzmy się zatem jak dobrać kafelki do wnętrza?

Kafelki do łazienki

Nie da się ukryć, że mówimy o kafelkach to od razu kojarzy nam się łazienka. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym kąpiemy się. W związku z tym najczęściej całe pomieszczenie jest pochlapane. Szczególnie sytuacja ta ma miejsce gdy mamy dzieci i je kąpiemy oraz gdy do wanny wpada nasz pies lub kot, które raczej za kąpielą nie przepadają. Mokra jest zarówno podłoga, jak i także ściany. Nic zatem dziwnego, że decydujemy się na położenie kafelek na podłodze oraz na ścianach https://ceramixplytki.pl/3-scienne.

Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, to wybór kafelek powinien być uzależniony od wielkości naszej łazienki. Na duże kafle (które są obecnie w modzie) oraz na kafle ceramiczne https://ceramixplytki.pl w liczne wzory decydujemy się gdy nasza łazienka jest pokaźnych rozmiarów. W małych łazienkach, które najczęściej mamy mieszkając w bloku, takie kafle łazienkę jeszcze bardziej zmniejsza. Do takiej sytuacji nie powinniśmy dopuści. Wzory i kolory kafli są zależne od naszego gustu. Ostatecznie to jakie kafelki wybierzemy zależy w dużej mierze od naszego budżetu.

Powinniśmy jednak w przypadku łazienek decydować się na kafelki o wyższej jakości. Na pewno nie poleca się wyboru glazury. Są to płytki fajansowe, które są cienkie i kruche. Raczej warto postawić na terakotę. Terakota to po prostu kamionkowe płytki szkliwione o gładkiej powierzchni czy też o powierzchni fakturowej. Płytki te charakteryzują się sporą wytrzymałością. Można je zarówno układać na ścianie, jak i także na podłodze.

Kafelki do kuchni

Drugim pomieszczeniem po łazience, w którym stosujemy płytki jest także kuchnia. Jak dobrać kafelki do wnętrza tego? Na pewno w kuchni większość z nas nie decyduje się na całe pomieszczenie w kafelkach jak w przypadku łazienki. W zasadzie to nie ma takiej potrzeby. Warto postawić na kafelki na podłodze. Wybierzmy duże kafelki, jeśli wielkość pomieszczenia nam na to pozwala. Identycznie jak w przypadku doboru płytek do łazienek.

W przypadku kuchni możemy także zdecydować się na kafelki przy kuchence. Wiadomo, że smażąc czy też gotując pryska nam tłuszcz czy też woda. Gdy mamy na ścianie farbę czy też tapetę, to trudno będzie nam czyścić plamy. Szczególnie te z tłuszczu. W takiej sytuacji nasza kuchnia nie będzie już wyglądała zbyt estetycznie.

Kafelki na podłogach wielu pomieszczeń

Gdy zadajemy sobie pytanie jak dobrać kafelki do wnętrza https://ceramixplytki.pl/12-uniwersalne, to najczęściej mamy na myśli właśnie kuchnię i łazienkę. Pamiętajmy jednak, że możemy w innych pomieszczeniach również wykorzystać kafelki. Kafelki na podłodze wyglądają naprawdę pięknie. Są także niezmiernie praktyczne. Szczególnie doceniają to osoby, które są szczęśliwymi posiadaczami psów czy też kotów. Sierść oraz włosy na dywanie nie wyglądają zbyt estetycznie. Co więcej są trudne do usunięcia. Jakby tego było mało są także niebezpieczne dla małych dzieci oraz także dla alergików. Sierść czy też włosy z kafli można normalnie zamieść i nie wymaga to od nas dużego nakładu czasowego czy też wielkiego wysiłku fizycznego.

Kafelki obecnie są największą konkurencją dla paneli. Osoby zastanawiające się jak dobrać kafelki do wnętrza, powinny przede wszystkim wiedzieć, że wybierając dobrej jakości kafelki o wysokiej wytrzymałości, możemy naprawdę liczyć na sporą wytrzymałość. Na pewno kafelki są o wiele bardziej wytrzymałe od paneli. Nawet gdy wybierzemy panele o najwyższej klasie ścieralności.

Gdzie kupować kafelki?

Gdy już wiemy jak dobrać kafelki do wnętrza, to pora odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie kupować kafelki? Raczej w dzisiejszych czasach nie będziemy mieć z tym nawet najmniejszego problemu. Chodzi o to, że mamy dostępnych wiele sklepów budowlanych w zasadzie w każdym mieście. Możemy pojechać po prostu do najbliższego czy też poszperać w sieci. Śmiało można skorzystać także z usług sklepów internetowych. Markety budowlane także stają do nas otworem. Co więcej możemy się wybrać do hurtowni budowlanej. Kupując większe liczb kafelek na pewno uzyskamy dużo niższą cenę.

Pamiętajmy, że poza zakupem kafelek musimy kupić również klej oraz fugi. W powyżej wymienionych miejscach możemy śmiało kupić wszelkie akcesoria, których potrzebujemy, jeśli będziemy dokonywać samodzielnie remontu. W momencie gdy stawiamy na ekipę budowlaną, to powinniśmy jedynie zdecydować się na płytki. Resztę rzeczy kupują najczęściej fachowcy. Jednak rozeznajemy się w tym temacie.

Po położeniu płytek ceramicznych https://www.banita.com.pl/plytki-do-kuchni-idealny-wybor-na-lata/ musimy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Jednak jest to już sama przyjemność. Najtrudniej jest utrzymać kafelki w łazience w czystości. Niestety bardzo często mamy do czynienia z taką sytuacją, że zaniedbujemy troszkę pielęgnację i później trudno jest je doprowadzić do dobrego stanu. Lepiej robić to systematycznie. Zapamiętajmy sobie to raz na zawsze.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl