Rzeczą jak najbardziej ludzką i oczywistą jest to, że każdy z nas chce zaoszczędzić. Jedni robią to w taki, inni zaś w inny sposób – wszystko jednak sprowadza się do tego, by jak najbardziej zminimalizować własne wydatki, a w konsekwencji tego odkładać więcej, chociażby na swoją przyszłość. Jednym ze środków prowadzących do oszczędności jest korzystanie z czegoś takiego, jak kupony promocyjne online. Co musimy o nich wiedzieć, zanim po nie sięgniemy?

Czy warto korzystać z kuponów promocyjnych online?

Kupony promocyjne online nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ich największą zaletą jest fakt, że pozwalają nam oszczędzić – i to często naprawdę dużo. Same w sobie są zwykle całkowicie darmowe oraz bardzo często związane z naszymi codziennymi zakupami. Skoro więc i tak musimy je zrobić, czemu mielibyśmy na nich nie zaoszczędzić? Plusem tego typu kuponów jest również wygoda ich używania – najczęściej można je zrealizować na stronie internetowej danej sieci handlowej. Szybko i wygodnie, bo poprzez podanie prostego kodu. Oczywiście przy tym wszystkim musimy bardzo uważać na wiele aspektów często towarzyszących kuponem promocyjnym online, w tym w szczególności na źródło ich pochodzenia. Więcej na ten temat powiemy jednak poniżej.

Sprawdź kupony:

Kupony promocyjne online – na co uważać?

Kupony promocyjne online, jak już wcześniej wspomnieliśmy, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, które już w tym momencie jest na tyle ogromne, że przyciąga do siebie nie tylko osoby zainteresowane oszczędnościami, ale i tych, którzy to zainteresowanie chcą wykorzystać do swoich nie do końca uczciwych celów. Właśnie dlatego pamiętajmy o tym, żeby jeszcze przed skorzystaniem z kuponów promocyjnych online zwrócić uwagę na:

  • miejsce, z którego pochodzą – kupony promocyjne online mogą pochodzić z wielu różnych źródeł, jednak najczęściej są do nas wysyłane drogą mailową (wraz z linkiem prowadzącym do strony, na łamach której można sfinalizować proces ich otrzymywania). Pamiętajmy, żeby zawsze sprawdzać, od kogo dokładnie pochodzą maile i czy prowadzą na godną zaufania stronę – wskazówką może być zielona kłódka na pasku przeglądarki, sugerująca bezpieczne (bo szyfrowane) połączenie z nią. Zawsze bądźmy czujni, a przede wszystkim sprawdźmy wartość kuponu – jeżeli jest ona zbyt wysoka, nabierzmy często słusznego podejrzenia i podwójny naszą czujność.
  • warunki ich pozyskania – aby pozyskać kupon nie powinniśmy podawać żadnych danych poza tymi oczywistymi i akceptowalnymi, a zatem adresem e-mail oraz (ewentualnie) imieniem i nazwiskiem. Jeżeli strona z kuponami wymaga od nas podania jakichkolwiek innych informacji, w szczególności numeru telefonu czy PESEL, unikajmy jej szerokim łukiem. Pamiętajmy przy tym, że kupony promocyjne są darmowe i taka jest ich główna zaleta – zaufane źródła kuponów nie będą nas prosić o dokonanie opłaty weryfikacyjnej, czy też tym bardziej o zalogowanie się na własne konto bankowe. Jako że jest to bardzo często podejmowany przez oszustów proceder, bądźmy na niego wyczuleni.
  • to, ile tak naprawdę nam dają – choć kupony promocyjne online bardzo często kuszą dużą wartością (na przykład 50-procentową zniżką na wszystkie zakupy zrobione przy ich użyciu), bardzo często narzucają na nas pewnego rodzaju wymagania – pamiętajmy, że kupony służą temu, aby sklep zwiększył swój obrót i finalnie na nich zyskał, a nie stracił. Właśnie ze względu na to bardzo często jesteśmy zmuszeni do zakupu kilku rzeczy zamiast jednej (celem skorzystania z promocyjnej kwoty), albo też do spełnienia jakiegoś wymogu (na przykład wydania określonej kwoty). To całkowicie naturalne, jednak zawsze zwracajmy na to uwagę i sprawdzajmy zawczasu, czy w ogólnym rozrachunku skorzystanie z kuponu nam się opłaci.
  • “mały druczek”, czyli to, co jest napisane na stronie umożliwiającej ich dostanie – pochodzące z niezaufanych źródeł kupony promocyjne online są bardzo często udostępniane na podstawie pewnego regulaminu, którym ich autorzy wcale nie lubią się chwalić. Najczęściej ich pozyskanie wiąże się z koniecznością zapisania się do subskrypcji SMS-ów premium oczywiście płatnych). Dokładnie oglądajmy więc każdą stronę, na której znajdziemy nasz kupon – najlepiej korzystajmy z zaufanych źródeł, zwłaszcza tych oficjalnych.

Podsumowanie

Kupony promocyjne online są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które lubią oszczędzać, a nienawidzą wydawać więcej pieniędzy, niż powinny. Jako że są darmowe i łatwe do pozyskania (można je znaleźć chociażby w newsletterach rozsyłanych drogą mailową przez popularne sieci handlowe), a jednocześnie proste w wykorzystaniu, sięga po nie coraz więcej osób. Jeśli i my chcemy to zrobić, musimy pamiętać o tym, by uważać – ich popularność została dostrzeżona również przez oszustów, którzy nie zawahają się wykorzystać naszej determinacji w dążeniu ku oszczędnościom. Podchodźmy do tego w sposób rozsądny i miejmy na uwadze wszystko, o czym powiedzieliśmy powyżej, ciesząc się dzięki temu nie tylko rabatami, ale i pełnią bezpieczeństwa.