W ostatnich latach coraz chętniej i częściej sami aranżujemy wnętrza naszych firm i domów. Za sprawą internetu możemy kupić wiele produktów naprawdę w dobrej cenie i dodatkowo znaleźć szereg ciekawych aranżacji na blogach tematycznych. O ile kiedyś królowało dekorowanie pomieszczeń w ramach jednego stylu, tak teraz chętnie je ze sobą mieszamy i wzbogacamy. To tak naprawdę zapewnia nam maksymalną swobodę podczas zakupów i ustalania budżetu. Jeżeli jednak nie Wiecie, w jaki sposób zaaranżować swoje biuro, czy salon, koniecznie przeczytajcie nasz najnowszy poradnik, w którym opisujemy, w jaki sposób regały metalowe mogą odmienić każde wnętrze. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla Was cenne i pomogą w stworzeniu wymarzonego “kącika”. 

Regał metalowe 

Bez względu na to, czy urządzamy wnętrze salonu, przedpokoju, czy nawet biura — może wykorzystać do naszych aranżacji regały metalowe. Ich przeznaczenie jednak będzie różniło się w zależności od tego, gdzie chcemy je wykorzystać. Jedno jest jednak pewne — wszelkie metalowe dodatki — królują w stylu loft. Aby jednak łatwiej było Wam je wkomponować na przykład w drewniane dodatki, podzieliliśmy nasz poradnik na dwie części: jedną poświęconą regał metalowy w biurach oraz drugą związaną z regałami, które mogą znaleźć się w Waszych domach. 

Regały metalowe w biurze 

W każdym biurze potrzebne jest miejsce do przechowywania dokumentów, czy rzeczy, które warto mieć w zasięgu ręki. Segregatory, książki, zdjęcia, dyplomy itp. – bez względu na to, jak małym pomieszczeniem dysponujemy chcemy, aby te dodatki zdobiły wnętrze naszego gabinetu. W konsekwencji tego bardzo często zagradzamy dużą przestrzeń meblościanką, która oprócz szuflad posiada zbyt płytki półki. Zdarza się również, że zmieniamy naszą lokalizację przez co musimy kupować nowe wyposażenie, ponieważ wcześniejsze wymaga zbyt wielu przeróbek. Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy wybierać meble, które nie zajmują dużo miejsca, są stabilne i możemy je swobodnie przenosić. Tak właściwości posiadają opisywane w dzisiejszym artykule regały metalowe. Najczęściej możemy wybierać je o różnych wysokościach, szerokościach, czy głębokościach. Często posiadają także drewniane półki, które ocieplają wnętrza, dzięki czemu nadają im wyrazistego charakteru. 

Często też brakuje nam miejsc, które przypominałyby szufladę. Jednak gdy zakupimy dodatkowe kolorowe kartony, to z pewnością zyskamy wiele dodatkowej przestrzeni. Regały metalowe świetnie sprawdzają się właśnie w takich biurowych zestawieniach. 

Regały metalowe w biurze 

Czas na aranżację naszego wymarzonego salonu lub kącika do pracy. Jak już wspominaliśmy, na początku naszego artykułu, elementy metalowe wiodą bez wątpienia prym we współczesnych aranżacjach. Świetnie wpisują się zarówno w ciemnej, jak i jasne wnętrza, współgrają z drewnem i plastikiem — te cechy powodują, że coraz częściej regały metalowe trafiają także do naszych domów. 

Jak nietypowo wykorzystać regały metalowe?

To, że możemy stworzyć z nich stabilną i prostą konstrukcję z półkami, już wiemy, czas zatem przedstawić ich inne oblicze. Czasami wystarczy jedynie kolorowa farba, która kryje powierzchnię metalową, aby nadać meblom nowy wymiar. Jeżeli lubimy zabawę barwami, warto pomalować niektóre elementy regału metalowego na odcień kontrastujący z kolorem ścian, czy tapet. 

“Kącik roślinny” – to również świetny pomysł na to, aby zmienić standardowe przeznaczenie metalowych regałów. Świetnie sprawdzą się do takich aranżacji doniczki metalowe w pastelowych odcieniach, które sprawią, że wnętrze okaże się przytulniejsze. Do stworzenia kącika roślinnego warto wykorzystać wąskie regały metalowe, aby nie zabierały zbyt wiele przestrzeni. Należy również starannie dobierać kwiaty, ponieważ przestrzeń między półkami jest ograniczona, a jak wiadomo, wiele roślin z czasem znacząco się powiększa. Półka z małymi i kolorowymi kaktusami lub storczykami, może okazać się idealnym pomysłem do każdego typu wnętrz. 

Regały metalowe możemy wykorzystać także do stworzenia znakomitej wystawy rodzinnych fotografii. W tym celu również warto postawić na kolor. Dobrym pomysłem będą czarno-białe zdjęcia w czerwonych lub czarnych oprawach metalowych. 

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki sprawiły, iż odkryliście nowe przeznaczania regałów metalowych, które od teraz zagoszczą na stałe w Waszych domach. Oczywiście to tylko przykładowe sposoby na ich wykorzystanie, ponieważ wachlarz możliwości, które posiadają jest ogromny: od półek z książkami, poprzez kącik roślinny, skończywszy, jako świetny sposób na przechowywanie dokumentacji firmowej. Warto również pamiętać o tym, aby wcześniej zaplanować, do czego mają być wykorzystane, ponieważ to wpłynie na to, jak grube i wytrzymałe powinny być. Wiele z nich umożliwia przewiercenie do ściany, co zapewnia dodatkową stabilność i bezpieczeństwo, nawet w przypadku lekkiego przeciążenia konstrukcji. Wiele równie ciekawych pomysłów na wykorzystanie regałów metalowych dostępnych jest na blogach tematycznych, których nie brakuje w internecie.