Tapeta z motywem roślinnym dla różnych pomieszczeń: istnieje ogromna różnorodność kolorów, więc każdy może wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią opcję tapety z motywem roślinnym. Słoneczniki kojarzą się z wiejskim domem, dlatego idealnie nadają się do pomieszczeń w stylu francuskiej Prowansji. Lilie są dość wszechstronne i nadają się do prawie każdego pomieszczenia. Ten wodny kwiat symbolizuje przede wszystkim czystość, dlatego idealnie nadaje się do łazienek.

Gerbery są jak stokrotki, z tym, że są pomalowane na kolory tęczy. Ta opcja będzie doskonałym wyborem do nowoczesnego wnętrza. Lawenda, nawet na poziomie podświadomości, od razu kojarzy się z niekończącymi się francuskimi polami. Obraz ten doskonale współgra z dość starymi meblami, na których czasami pojawia się łuszcząca się farba. Najlepiej wybrać meble w jasnych odcieniach, w połączeniu z jasnymi kolorami na tapecie, takie wnętrze będzie wyglądało zarówno romantycznie, jak i bardzo świeżo.

Sypialnia z tapetą z motywem roślinnym  

Do tego pokoju możesz skorzystać z jednej z kilku opcji projektowych, wszystko będzie zależało od Twoich osobistych preferencji, a także wielkości pomieszczenia i stopnia oświetlenia. Przyjemną, relaksującą atmosferę mogą stworzyć subtelne motywy roślinne na jasnym tle, które można zastosować na wszystkich ścianach. Staraj się używać pastelowych kolorów. Jednocześnie, jeśli w pomieszczeniu nie ma wystarczającego komfortu i ciepła, można to skorygować za pomocą pomarańczowych, żółtych, różowych i innych ciepłych odcieni.

Tapeta z motywem roślinnym
Tapeta z motywem roślinnym

W sypialni fototapeta z motywem roślinnym z dużym nadrukiem sprawi, że pomieszczenie będzie wizualnie bardziej komfortowe. Ale powinieneś również użyć dużego nadruku, szczególnie dozowanego jako akcent. Możesz swobodnie łączyć kwieciste nadruki ze zwykłą tapetą lub z motywem, który nie zaburzy równowagi z motywem roślinnym. Nie przeciążaj wnętrza zbyt ostrymi odcieniami, ale nie zapominaj, że nawet sypialnia nie powinna wyglądać zbyt nudno, ponieważ tutaj spotykasz każdy nowy dzień. Możesz użyć wyrazistej tapety z motywem roślinnym za wezgłowiem łóżka. Kwiatowy nadruk na tapecie można powielić na zastosowanym wystroju, mogą to być tekstylia, dodatki. Na przykład, jeśli masz resztki tapety z kwiatami, możesz wybrać dla nich ramkę i powiesić na gładkiej ścianie.

Salon z tapetą z motywem roślinnym

Kwiatowe nadruki świetnie sprawdzą się w tych pomieszczeniach, w których spotykasz gości, spędzasz czas z rodziną. Ponadto potrafią zaprezentować pomieszczenie z jak najkorzystniejszej strony. W rzeczywistości przy projektowaniu salonu nie ma ścisłych zasad używania odcieni, w każdym razie tapeta z motywem roślinnym może się doskonale ujawnić. Możesz stworzyć akcent na jednym obszarze, podkreślając go za pomocą wyrazistej tapety z odpowiednim nadrukiem. Rozważ ogólne zasady wyboru kolorów i wzorów do pomieszczeń, w zależności od ich wielkości i przeznaczenia.

Kuchnia z tapetą z motywem roślinnym

W kuchni bardzo harmonijnie będzie prezentować się również kwiecista tapeta. W tym pomieszczeniu, choć są one bardzo odpowiednie, nie należy zapominać o ostrożności przy wyborze. Pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć wybór koloru, który będzie pełnił rolę głównego. Tło dla kwiatów powinno być wystarczająco jasne, a do kuchni jest to korzystniejsza opcja i nie tak łatwo zabrudzona jak ciemne i nasycone odcienie. Ciepłe odcienie tapety z motywem roślinnym podkreślą bardziej słoneczną atmosferę, co oznacza, że w przypadku wnętrza w stylu prowansalskim jest to szczególnie korzystna opcja. Monochromatyczne tapety nadają się do kuchni, dopuszczalne są również wyraziste akcenty kwiatowe, ale w tym przypadku należy je również powtórzyć w projekcie jadalni.

Zobacz inne modne motywy tapet:

Pokój dla dzieci i tapeta z motywem roślinnym

Dla relaksującej przestrzeni wybierz jasne tapety z motywem roślinnym które będą działać uspokajająco. Nie myśl, że ozdoby kwiatowe mogą dotyczyć tylko pokoi dziewcząt: wystarczy wybrać odpowiednie tło i kwiaty, a pokój chłopca stanie się nie mniej interesujący. W projektowaniu, roślinne wzory takie jak kwiaty, liście, zioła, drzewa, krzewy, mogą stworzyć odprężającą i kreatywną atmosferę. W obszarze zabaw możesz bezpiecznie używać ciemniejszych kolorów.

Przedpokój z tapetą z motywem roślinnym

Przy projektowaniu przedpokoju zastosowanie motywów kwiatowych otwiera również bardzo szerokie możliwości. Możesz wybrać prawie dowolne wzory, odcienie do tego pomieszczenia, ale główny ładunek spadnie na tło tapety z motywem roślinnym. Jeśli jest małe, bardziej odpowiednie będą dla niego pastelowe kolory. Duże motywy można stosować tylko przy bardzo dobrym oświetleniu i nie należy zastawiać takiej ściany meblami.

Wybór stylu tapety z motywem roślinnym

W rzeczywistości ozdoby kwiatowe pasują do niemal wszystkich stylów wnętrz, z wyjątkiem stylu loft i szorstkich industrialnych powierzchni. W klasycznym wnętrzu szczególnie popularna jest tapeta z motywem roślinnym i najlepiej wybrać małe wzory. W przypadku shabby chic jedną z najlepszych opcji będą róże w neutralnych odcieniach. Nowoczesne wnętrza z motywami roślinnymi prezentują się bardzo oryginalnie, należy jednak pamiętać, że dzikie kwiaty trudno połączyć z sąsiednimi telewizorami plazmowymi i innymi nowoczesnymi urządzeniami. Zdecydowanie lepiej wybrać storczyki.

Wśród licznych materiałów wykończeniowych tapety z motywem roślinnym są jednymi z najpopularniejszych i nie straciły na swojej pozycji od kilkudziesięciu lat. Współczesny rynek oferuje ogromną różnorodność opcji, także tych z dodatkowymi efektami, które będą doskonałym wyborem do Twojego wnętrza.