Wiązanie chusty dla niemowląt – chusta do noszenia dzieci to doskonały sposób na noszenie noworodka. Jest nie tylko wygodna dla Ciebie, ale także zapewnia dziecku kontakt skóra do skóry i ułatwia karmienie piersią w podróży. Ale co zrobić, jeśli nie wiesz, jak zawiązać chustę? Nie martw się! Ten wpis na blogu nauczy Cię trzech różnych sposobów wiązania chusty, dzięki którym bez względu na wszystko będziesz mógł/mogła trzymać swoje cenne maleństwo blisko siebie i odpocząć w tym czasie!

Jak zawiązać chustę dla dziecka

Chusta dla niemowlaka 3/4- Ta chusta jest idealna do noszenia niemowlaków. Jest to dobre miejsce na początek, ponieważ nie obciąża pleców. Aby zawiązać chustę, będziesz potrzebować materiału o długości około połowy długości dziecka — upewnij się, że po rozcięciu pozostały dwa kawałki!

Złóż jeden kawałek na trzy części tak, aby spotkały się na jednym końcu; weź każdą stronę drugiego kawałka i złóż je również w kierunku środka.

Następnie połóż ten długi pasek w poprzek obu zestawów złożonych końców w kształcie litery “X” i mocno naciągnij. Owiń jedną stronę wokół siebie jak pas, a następnie przełóż przeciwną część z ramienia na talię. Pociągnij mocno i zawiąż węzeł, a następnie powtórz czynność z drugim kawałkiem.

Chusta długa dla noworodka 3/4- Ta chusta do noszenia noworodków jest łatwa w użyciu i możesz ją nosić na wiele różnych sposobów — jest to bardzo dobre rozwiązanie na start.

Można ją zrobić własnoręcznie w domu, jest prosta w wykonaniu i bardzo wygodna w użytkowaniu.

Korzyści z używania chusty

Główną korzyścią z używania chusty jest to, że uwalnia ona ręce i ramiona. Łatwiej jest utrzymać dziecko w pozycji pionowej, co pomaga mu w lepszym trawieniu, oddychaniu i krążeniu — wszystkie te rzeczy są ważne dla jego rozwoju! Masz również kontrolę, kiedy trzymasz je blisko klatki piersiowej, więc jeśli się przestraszy lub zapłacze, możesz je szybko uspokoić bez upuszczania czegokolwiek lub szamotania się z papierami do pakowania.

Inne rozwiązanie

Chusta do noszenia przy ciele, jednak nie koniecznie sprawdzi się w każdym przypadku. Może się okazać, że Twoja pociecha będzie bardzo rozkojarzona podczas noszenia w chuście. Będzie płakać i krzyczeć — są to absolutnie bezwzględne sygnały, żeby zrezygnować z tego rodzaju transportu. Może być to spowodowane, tym, że chusta w którymś miejscu uwiera dziecko, przez ubranko, które nosi. Albo po prostu Twoje dziecko czuje się niekomfortowo w tej pozycji. Rozwiązaniem będzie chusta do noszenia dziecka w ręku. Oznacza to, że kładziesz swojego malucha w specjalnej chuście do noszenia, a chustę trzymasz w dłoniach. Może się to okazać lepszym rozwiązaniem, ponieważ Twoje dziecko poczuje wtedy efekt kołysania, jakby było w swoim łóżeczku. To rozwiązanie sprawdza się prawie we wszystkich przypadkach, kiedy niemowlaki nie lubią być noszone przy ciele.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa chusty

Jeśli nie jesteś pewien co do bezpieczeństwa chusty, zadaj sobie trzy pytania:
-Jakie są limity wagowe?
-Czy można ją łatwo dopasować do dzieci o różnym wzroście?
-Czy nosząc dziecko w tej chuście, mogę bez większych trudności manipulować nim i układać je w różnych pozycjach?

Pamiętaj, że jeśli nie da się jej łatwo dopasować, do dziecka — to nie jest to dobra chusta. Najważniejszą rzeczą przy wyborze produktu jest to, jak bezpiecznie i pewnie czuję się jako rodzic. Powinien on pomóc nam poczuć się pewniej i sprawić, że dziecko również będzie czuło się bezpiecznie. Jeśli używasz chusty, która nie jest regulowana, upewnij się, że nóżki Twojego dziecka bez problemu zmieszczą się w otworach na nóżki — w przeciwnym razie będzie bardzo trudno je ułożyć podczas noszenia tego produktu!
Ważne jest również, aby nie było żadnych luźnych elementów ani sznurków, które mogłyby owinąć się wokół szyi lub kończyn dziecka w nieoczekiwany sposób (zwłaszcza jeśli dziecko się przestraszy).

Dlaczego kocham moją chustę do noszenia dzieci i dlaczego jest ona niezbędna w moim życiu rodzica?

Dzięki temu czujemy się pewniejsi siebie, a nasze dzieci czują się bezpieczniejsze. Pozwala im to być blisko w chwilach, kiedy tego potrzebują, a jednocześnie nie czują się przytłoczone. A kiedy jesteś w domu z dzieckiem przez cały dzień, uczucie jego ciężaru na jednej stronie, jeśli zaśnie na tobie (jak to robi wiele niemowląt), staje się prawie nie do zniesienia po godzinach bez ulgi z powodu obolałych ramion i bólu pleców od stania godzinę po godzinie.
Chusta lub nosidło dla niesiedzacego dziecka znacznie nam to ułatwiają. Może wymagać trochę praktyki, aby przyzwyczaić się do wiązania ich tak, aby nie były zbyt ciasne, ale też nie za luźne.

Wiązanie chusty dla niemowląt – podsumowanie:

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, chusta do noszenia dziecka to dla Ciebie must have! Nic tak nie ułatwi Ci życia, jak ona — zapewne zrozumiesz to po pewnym czasie.