Zdecydowana większość przedstawicielek płci żeńskiej marzy o gładkiej skórze bez niechcianego owłosienia. Nic dziwnego, bo wtedy czujemy się pewniej. Poza tym uważamy, że nasze ciała są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Nie sposób nie zauważyć, że golenie włosów nie jest dobrym rozwiązaniem. Włosy rosną bardzo szybko, a nasza skóra nie jest już gładka. Na szczęście depilacja laserowa jest alternatywą dla tradycyjnego golenia. Depilację w ten sposób należy wykonać w odpowiednio wyposażonym gabinecie kosmetycznym.

Jak często należy poddawać się depilacji laserowej?

Nie sposób nie zauważyć, że depilacja laserowa powinna być wykonywana z odpowiednią częstotliwością. Inaczej nie da się osiągnąć zadowalających efektów. Jednak nie każdy wie, jak często należy poddawać się depilacji laserowej. Niestety jest drogi. Warto pamiętać, że depilacja laserowa musi być wykonywana w sposób ciągły. W przeciwnym razie nie zobaczymy pożądanego rezultatu. Częstotliwość depilacji laserowej zależy od wielu czynników. Najważniejsze to zaufać swoim ekspertom. Zazwyczaj kosmetyczka decyduje się na serię czterech do pięciu zabiegów.

W niektórych przypadkach zaleca się mniej przebiegów, podczas gdy w innych zaleca się więcej przebiegów. Wszystko zależy od rodzaju włosów. Jeśli są grube i szybko rosną, musisz pozwolić na więcej zabiegów. Jeśli masz cienkie, jasne, wolno rosnące włosy, wystarczą trzy sesje. Zabiegi należy wykonywać w odstępach kilkutygodniowych. Jednak co roku zaleca się tzw. kurację przypominającą. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki niemu efekty depilacji laserowej będą bardzo trwałe.

Kiedy nie można wykonać depilacji laserowej?

Niestety, depilacji laserowej nie da się zrobić w mgnieniu oka. Nie sposób nie zauważyć, że depilacja laserowa to jeden z najczęstszych powodów, dla których udajemy się do gabinetu kosmetyczki. Niestety nie będzie można wykonać zabiegu, jeśli będą przeciwwskazania. Tej procedury nie można wykonać u kobiet w ciąży. W związku z tym przedstawicielki, które spodziewają się narodzin dziecka, nie będą mogły poddać się zabiegowi.

Niestety, to jeszcze nie koniec. Matki karmiące piersią nie mogą poddawać się depilacji laserowej. Warto zaznaczyć, że depilacji laserowej nie można wykonać również w innych przypadkach. Niestety przeciwwskazaniami są różne rodzaje nowotworów. Lasery mogą niekorzystnie wpływać na ich klasy. Nie sposób nie zauważyć, że lasery nie są skuteczne w usuwaniu włosów blond czy rudych. Dlatego pani z tak siwymi włosami nie będzie mogła poddać się depilacji laserowej.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać salon, w którym wykonamy depilację laserową. Najlepiej przejrzeć kilka, a nawet kilkanaście różnych ofert. Warto dowiedzieć się, ile jest salonów kosmetycznych w naszym mieście. Niestety w miejscu zamieszkania możemy nie mieć biura. Wtedy lepiej jechać do większego miasta. Tam na pewno uzyskamy pomoc.

Nie sposób nie zauważyć, że warto przyjrzeć się także cennikom poszczególnych urzędów. Nie należy oczekiwać niskich cen za depilację laserową. Nie musisz decydować się na operację w wątpliwie wyglądającym gabinecie za nieprzyjemnie niską cenę. To rozwiązanie może być bardzo niebezpieczne. Jak zwykle pomocne mogą być recenzje poszczególnych firm. Nie sposób nie zauważyć, że im większa liczba opinii, tym większe prawdopodobieństwo, że trafimy na gabinet dobrej jakości.

Zaleca się również unikanie gabinetów o wielu negatywnych opiniach. Należy również pamiętać o odpowiednim zachowaniu po zabiegu. Nie zaleca się opalania, ponieważ może powodować niebezpieczne podrażnienia skóry, a także nieestetyczne przebarwienia. Zabieg depilacji laserowej na pewno pomoże, jeśli zwrócimy uwagę na jego prawidłowe działanie. Tak więc, jak wspomniano powyżej, ważne jest, aby starannie wybrać swoje biuro. Nie zapominaj jednak, że to nie wystarczy.

O nogi też trzeba dbać inaczej. Aby skóra na nogach była miękka, gładka i przyjemna w dotyku, należy o nią odpowiednio dbać. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup dobrej jakości balsamu i peelingu. Peeling należy robić raz w tygodniu. Możesz zdecydować się na domowe peelingi na bazie fusów z kawy. Masaż to także doskonały sposób na pobudzenie krążenia.