Lombard to miejsce, gdzie w ciekawy sposób można pozyskać elektronikę oraz biżuterię w konkurencyjnej cenie. Można tam także szybko i bezproblemowo zastawić dany przedmiot, a po okresie zawartym w umowie wykupić konkretną rzecz. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne dla tych osób, którym nagle zabrakło pieniędzy i potrzebują je pozyskać niemal od ręki. Oczywiście istnieje także możliwość sprzedaży sprzętu, który nie będzie już nam potrzebny i zagraca mieszkanie. Ewentualna kwota uzyskana z transakcji zależy od stanu przedmiotu oraz kondycji pozostałych elementów takich jak ładowarka, czy też pokrowiec.

Miejsce warte uwagi

Wszystkie pożyczki wystawiane pod zastaw w lombardach są udzielane na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego, nie ma więc mowy o ryzykownych transakcjach, które niosłyby za sobą konsekwencje w postaci utraty zastawionego przedmiotu lub gotówki uzyskanej z tytułu zastawu https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/skup-samochodow/. Miejsca te z roku na rok cieszą się coraz to większą popularnością. Jaki jest tego powód? Przede wszystkim w nowoczesnych lombardach, które można napotkać w większych, a także tych mniejszych miejscowościach klient ma możliwość pozyskania sprzętu elektronicznego po zdecydowanie niższej cenie niż ma to miejsce w tradycyjnych sklepach RTV. Kolejną korzyścią przemawiającą za lombardem jest fakt, że konsument może zastawić w nim sprzęt, zaczynając od telefonów komórkowych, poprzez duże sprzęty AGD, kończąc na pojazdach oraz biżuterii. Tak bogata oferta to gratka dla niejednego klienta, który z zainteresowaniem śledzi oferty pojawiające się w punktach stacjonarnych, ale także na profilach internetowych poszczególnych sieci lombardów.

Przebieg operacji w lombardzie

W celu zastawu konkretnego sprzętu i pobrania pożyczki lub sprzedaży klient jest zobligowany do wizyty w lombardzie osobiście. Od konsumenta wymagany jest wiek pełnoletni oraz posiadanie dowodu osobistego, który potwierdzi jego tożsamość. Oczywiście można posłużyć się także paszportem oraz prawem jazdy. W niektórych wyjątkowych sytuacjach pracownik lombardu jest w stanie odwiedzić klienta bezpośrednio w miejscu zamieszkania, jeśli zastawiana rzecz jest przedmiotem nietypowym i wymaga rzetelnej wyceny. W przypadku standardowej operacji w punkcie stacjonarnym pracownik lombardu ogląda przyniesiony przedmiot i często na podstawie wartości dostępnych na aukcjach sieciowych określa kwotę, którą finalnie zaoferuje za sprzedaż, bądź zastaw. Jeśli klient wyrazi zgodę na oferowaną sumę gotówki, dochodzi do podpisania umowy, w której znajdują się dane punktu, osoby wystawiającej dokument, a także jej warunki.

Na czym polega zastaw przedmiotu?

W umowie zawartej pomiędzy klientem, a lombardem istnieją pewne sprecyzowane zapisy. Jednym z pierwszych jest oczywiście fragment, który jasno określa długość pożyczki, standardowo to okres w przedziale od 5 do 31 dni. Jeśli klient nie jest w stanie wykupić zastawionego towaru w terminie, istnieje także opcja przedłużenia zastawu, jednakże musi być o tym mowa we wspomnianej umowie. Prowizja oraz oprocentowanie z całą operacją przeważnie klaruje się w zakresie kilkunastu procent. W sytuacji, gdy konsument nie wykupi sprzętu na czas, z automatu przechodzi on na własność lombardu, co oznacza, że zostaje on wystawiony na sprzedaż.

Czy zakupy w lombardzie to trudne zadanie?

Zakup danego przedmiotu w lombardzie nie różni się praktycznie niczym w porównaniu z zakupami w sklepach RTV/AGD. Przychodzimy na miejsce, wybieramy pożądaną rzecz i płacimy za nią w formie gotówkowej lub bezgotówkowej. Nie wymaga się od klienta dokumentu tożsamości, a rachunek za całą transakcję zostaje wystawiony tradycyjnie jak w przypadku powszechnych zakupów. Ciekawym zjawiskiem jest to, że w przypadku niektórych przedmiotów, w zależności od renomy lombardu jego pracownik wystawia gwarancję na sprzęt lub udostępnia jego kupno w systemie ratalnym. Jednakże w tym drugim przypadku klient musi otrzymać pozytywną decyzję kredytową z banku, z którym współpracuje dany punkt.

Czy lombard to bezpieczne miejsce?

Niektóre osoby twierdzą, że transakcje w lombardzie nie są do końca bezpieczne https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/lombard-tarchomin/. Przekonanie może to wynikać z sytuacji, w której to klient wybrał punkt o nieznanej renomie, bez wcześniejszego researchu, a jego zakup po jakimś czasie skończył się na wizycie na komisariacie policyjnym, ze względu na pochodzenie danego przedmiotu, który jak się okazało, był kradziony. Sieci dużych lombardów to legalnie działające punkty, które świadczą swoje profesjonalne usługi stacjonarnie, ale także udostępniają swój asortyment w sieci. Ich pracownicy to ludzie znający się na swoim fachu, którzy przestrzegają przepisów i rzetelnie podchodzą do weryfikacji każdego klienta oraz przedmiotu, który ze sobą przynosi do punktu. Nie bez powodu punkty cieszące się największą popularnością w danym mieście oferują gwarancję na zakupiony sprzęt. Dodatkowo ich jakość poparta jest na wielu stronach, forach o tematyce kupna lub zastawu danego sprzętu. Jeśli podejmować transakcje to tylko z najlepszymi w branży.