Z pewnością wiele osób zapomniało kiedykolwiek Apple ID. Jest to dość problematyczny incydent, ze względu na to, że ten element jest niemalże niezbędny do tego, aby móc korzystać z popularnych “jabłek”. Jeżeli nasza pamięć szwankuje, a dodatkowo nie zabezpieczyliśmy się i nie zapisaliśmy danych na kartce, wówczas możemy dokonać kilku czynności, które umożliwią nam sprawdzenie Apple ID. Jak sprawdzić Apple ID w przypadku urządzeń mobilnych? W jaki sposób sprawdzić Apple ID na komputerze z systemem Windows? Jak dokonać sprawdzenia Apple ID na komputerze z systemem MAC? Jak sprawdzić Apple w przeglądarce internetowej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak sprawdzić Apple ID w przypadku urządzeń mobilnych?

Jeśli jesteśmy zainteresowani znalezieniem Apple ID podczas korzystania z iPhone-a lub iPad-a, wówczas powinniśmy wykonać kilka łatwych i szybkich czynności, które wbrew pozorom nie są problematyczne. W pierwszej kolejności otwieramy “Ustawienia”, które możemy rozpoznać po charakterystycznej ikonce koła zębatego. Możemy je znaleźć na naszym ekranie głównym. Następnie po lewej stronie znajduje się kolumna, a na górze widnieje nasze imię i nazwisko- to właśnie tam znajduje się nasz identyfikator. Wystarczy spojrzeć bezpośrednio pod dane osobowe- powinny znajdować się na ekranie. Problem rozpoczyna się w sytuacji, kiedy zamiast imienia i nazwiska widoczny jest napis “Zaloguj się do…” W praktyce oznacza to, że jeszcze nie mieliśmy okazji logować się do iPhone-a. Urządzenie nie jest powiązane z żadnym Apple ID, w konsekwencji nie możemy go sprawdzić. Alternatywnie używamy sprzętu, który posiada system operacyjny iOS w wersji 10.2 lub starszej. W takich przypadkach menu ma nieco inną strukturę. Jeśli chcemy znaleźć wszelkie szczegóły, w pierwszej kolejności będziemy musieli dotknąć napisu “iCloud”. Niestety regularnie dochodzi do incydentów, w których w tamtym miejscu telefon ma pękniętą szybkę. Na szczęście Apple ID możemy odczytać jeszcze w innym podmenu. Wciskamy swoje imię, przechodzimy do iTunes Store i App Store. W razie jakichkolwiek problemów możemy poprosić o pomoc specjalistów- z pewnością jej nam udzielą.

W jaki sposób sprawdzić Apple ID na komputerze z systemem Windows?

Nieco inaczej wygląda sprawdzania Apple ID w przypadku komputerów z systemem Windows. O ile używamy oficjalnego klienta iCloud, to wystarczy że uruchomi go z menu o nazwie “Strona główna”. Teraz sprawdzamy adres, który znajduje się na lewym, bocznym pasku. Teraz pozostaje nam kliknąć “Szczegóły konta”, dzięki czemu dowiemy się jeszcze więcej. Nie tylko przypomnimy sobie, jaki mieliśmy Apple ID, ale też będziemy w stanie zarządzać kontem z poziomu komputera, co z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem. Alternatywnym, równie skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji iTunes. Możemy ją pobrać nawet na system operacyjny Windows. Program jest w stanie śledzić Apple ID, jak i również powiązany adres e-mail. Wystarczy otworzyć aplikację i przejść do menu o nazwie “Konto”. Następnie klikamy na “Wyświetl moje konto”. Problem zaczyna się, kiedy nigdy wcześniej nie logowaliśmy się do iTunes na danym urządzeniu- wówczas cały proces zakończy się niestety niepowodzeniem.

Jak dokonać sprawdzenia Apple ID na komputerze z systemem MAC?

Apple ID możemy również sprawdzić z poziomu komputera z systemem MAC. W praktyce mamy wiele możliwości, aby przypomnieć sobie to problematyczne rozwiązanie. Przykładowo pierwsza z możliwości polega na tym, aby klikać w ikonkę koła zębatego. Teraz wybieramy plik iCloud w oknie. W konsekwencji na lewym pasku po boku zobaczymy zarówno adres mailowy, jak i identyfikator Apple ID, na którym zależy nam w sposób szczególny. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów, który niemalże każdorazowo jest skuteczny. Alternatywnym rozwiązaniem jest dostanie się do “Preferencje systemu”. Klikamy możliwość “Konto internetowe” i przechodzimy do “iCloud”. Po chwili powinno otworzyć się okno. W prawym górnym rogu jesteśmy w stanie dostrzec swój e-mail, a także Apple ID. Co, jeśli żadna z tych opcji nie zakończyła się powodzeniem? Możliwe jest wykorzystanie trzeciego rozwiązania. Warto rozpocząć od wyszukiwania Apple ID w aplikacjach, które są zainstalowane domyślnie na MacBooku. Przykładem może być FaceTime, Wiadomości, Mac App Store, iBooks, iTunes.

Jak sprawdzić Apple w przeglądarce internetowej?

Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że Apple ID bez większych problemów znajdziemy również w dowolnej przeglądarce internetowej. Możemy wykorzystać chociażby Google Chrome lub Mozillę Firefox- w zależności od indywidualnych preferencji. Jeśli korzystaliśmy z witryny iCloud, wówczas być może nazwa użytkownika i hasło zapisało się. Dzięki temu mamy możliwość zalogowania się. W prawym górnym rogu zauważymy imię i nazwisko. Po kliknięciu “Ustawienia iCloud” zobaczymy wszystkie niezbędne dane, w tym poszukiwany przez nas Apple ID.