Rozwiązanie związku małżeńskiego zdarza się często, dlatego po zapadnięciu takiej decyzji trzeba zrobić wszystko, aby sprawa rozwodowa przebiegła sprawnie i bez niepotrzebnych złych emocji. Jak to zrobić? Oczywiście, jedynym sposobem jest pomoc adwokata, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Samodzielne przebrnięcie przez gąszcz przepisów jest praktycznie niemożliwe, prawnik bazując na swojej wiedzy potrafi zmienić bieg sprawy i uzyskać dla swojego klienta pozytywne rozstrzygnięcie.  

Jak bez szwanku przejść przez proces rozwodowy?

Potyczki na sali sądowej oraz poza nią kosztują obydwie strony sporo zdrowia. A to całkiem niepotrzebne. Korzystając ze wsparcia adwokata można wiele spraw rozwiązać polubownie. Nie chodzi przecież o to, aby uprzykrzać sobie nawzajem życia i prowadzić spory kosztem małoletnich dzieci. Z pomocą dobrego adwokata od rozwodów można się dogadać nawet w czasie rozwodu. Zawsze pojawia się pytanie – ile kosztuje rozwód z adwokatem? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na całkowite wynagrodzenie składa się wiele czynników. Udając się po poradę prawną, adwokat przedstawi koszty, jakie będą wiązały się z prowadzeniem przez niego sprawy rozwodowej. To klienci kancelarii prawniczych od rozwodów podejmują decyzję czy potrzebują takiego wsparcia prawnego.

Jakie koszty należy uwzględnić zakładając sprawę o rozwód?

  • Zawsze jest opłata sądowa, której koszt to 600 złotych.
  • Jeżeli będzie konieczna opinia biegłych sądowych trzeba liczyć się z wydatkiem od 600 do 1000 złotych.
  • W przypadku mediacji koszty powiększą się o 400 złotych.
  • Wynagrodzenie adwokata obejmuje różne kwoty od 1500 do 5000 złotych.

prawnicy-GdańskJeżeli podczas sprawy rozwodowej będzie podnoszona sprawy alimentów koszty wzrosną. Co trzeba wiedzieć? Jeżeli sprawa rozwodowa zakończyła się nie orzekaniem o winie, sąd zwróci połowę wniesionej opłaty, czyli 300 złotych. W przypadku decyzji o podziale majątku trzeba będzie wnieść opłatę dodatkową, czyli 300 złotych i dotyczy to tylko zgodnego podziału. W przypadku braku zgody, co do podziału majątku kwota wzrośnie do 1000 złotych. Przychodząc na konsultację do prawnika od rozwodów, można również poznać inne koszty, których będzie domagał się sąd w przypadku: zabezpieczenia roszczenia czy też wnioskowania o eksmisję małżonka.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Do tego celu powołana jest kancelaria od rozwodów, która zatrudnia doświadczonych adwokatów, specjalizujących się w prowadzeniu spraw rozwodowych, alimentacyjnych, podziału majątku. Niektórzy mają obawy przed skorzystaniem z takiej usługi, ponieważ nie wiedzą ile kosztuje rozwód z adwokatem, czy będzie ich stać na takie wsparcie prawne. Koszt porady prawnej jaki wskazują adwokaci od rozwodów kształtuje się na poziomie od 100 do 300 złotych. Jeżeli będzie się ona wiązała z przygotowaniem pisma procesowego maksymalny koszt to około 500 złotych. Spokojne przejście przez rozwód i uchronienie dzieci przed konfliktami dorosłych jest bezcenne, więc warto zastanowić się, nad skorzystaniem z pomocy prawnika, który będzie stał przy nas murem podczas każdej rozprawy i podczas negocjowania warunków z małżonkiem.

Zobacz także:

Na jakie koszty trzeba się przygotować, jeżeli prawnik reprezentuje nas w sądzie?

Przychodząc do kancelarii prawniczej od rozwodów, można uzyskać wszelkie niezbędne informacje dotyczące całkowitego kosztu usługi prawnej. Trzeba będzie rozważyć, jakiego rozstrzygnięcia oczekujemy, ponieważ w przypadku sprawy bez orzekania o winie honorarium adwokata wyniesie w granicach 1500 złotych. Natomiast, gdy adwokat od rozwodów będzie nas reprezentował w sprawie rozwodowej z orzekaniem o winie, która będzie dużo bardziej skomplikowana honorarium będzie wyższe i w zależności od danej kancelarii wyniesie od 3500 do 6000 złotych. To przybliżone koszty rozwodu z adwokatem, mogą być wyższe, jeżeli sprawa będzie wymagała dokonania wielu różnych czynności.

Jakie czynności przeprowadza adwokat?

  • Analiza stanu faktycznego
  • Sporządzenie pozwu rozwodowego
  • Reprezentowanie klienta podczas sprawy rozwodowej
  • Opracowanie wniosków o zabezpieczenie
  • Sporządzenia koniecznych pism procesowych oraz zażaleń
  • Dodatkowe konsultacje w kancelarii, kontakt telefoniczny itd.

Takie czynności wiążą się z określonym wynagrodzeniem prawnika od rozwodów. Również każda kancelaria prawnicza ma swój sposób rozliczania się z klientem może to być kwota ustalona z góry i nie dochodzą koszty dodatkowych czynności. Lub rozliczenie po każdej rozprawie sądowej, po sporządzeniu każdego pisma procesowego lub wykonanej czynności prawnej. Trzeba uwzględnić, że na ostateczny koszt rozwodu z adwokatem wpływa długość trwania sprawy rozwodowej, co jest związane z nowymi dowodami, ich analizą, powoływaniem nowych świadków. Dodatkowe koszty pojawią się w przypadku orzekania alimentów na małoletnie dzieci a w przypadku orzekania przez sąd winy jednego z małżonków również alimentów dla drugiego małżonka, (jeżeli jego sytuacja materialna uległa pogorszeniu). W takim przypadku koszt rozwodu powiększy się o opłatę sądową i honorarium adwokata od rozwodów.