Jaki miód na wzmocnienie serca? Nie da się ukryć, że właściwości zdrowotne miodu są bardzo zróżnicowane i doskonale znane. Przykładowo może on pomóc nam chociażby w alergiach, przeziębieniach, a nawet w chorobach układu pokarmowego. Co więcej, jest to substancja umożliwiająca wzmocnienie serca. Jaki miód może mieć pozytywny wpływ na nasze serce? 

Czy miód gryczany może okazać się świetnym sposobem na wzmocnienie serca? W jaki sposób miód działa na nasze serce? Jak należy stosować miód na serce? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jaki miód może mieć pozytywny wpływ na nasze serce?

Już od wielu lat pacjenci decydują się na sięganie po naturalne rozwiązania, które mają na celu wspieranie walki z problematycznymi chorobami i dolegliwościami. Jest to związane przede wszystkim z tym, że nie powodują żadnych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do wyrobów farmaceutycznych. Wiele osób preferuje postawienie na zioła, zdrową żywność i odpowiedni tryb życia, aniżeli na łykanie tabletek. Na dzień dzisiejszy swój renesans przeżywa miód, który ceniony jest z wielu względów – nie tylko w związku z walorami smakowymi, ale również leczniczymi właściwościami. Ich skuteczność potwierdzona została na podstawie wielu zróżnicowanych badań naukowych. Miód regularnie spożywany jest w przypadku chorób układu pokarmowego, alergii, przeziębień, kaszlu, chorób układu krążenia, depresji, nerwicy. Udowodniono też, że miód ma dobroczynne właściwości na nasze serce. Prawdopodobnie jednym z najlepszych rozwiązań jest miód gryczany, który w Polsce cieszy się ogromną popularnością, jednocześnie jest bardzo często produkowany w naszym kraju. To właśnie on jest w stanie wzmocnić nasze serce i sprawić, że zdrowie ulegnie poprawie. 

Czy miód gryczany może okazać się świetnym sposobem na wzmocnienie serca?

Jaki miód na wzmocnienie serca?
Jaki miód na wzmocnienie serca?

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że miód gryczany to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych miodów letnich. Jego cechą charakterystyczną jest barwa- herbaciana lub ciemnobrązowa. Jeśli chodzi o krystalizację, mamy do czynienia z warstwowym procesem od spodu. Po krystalizacji produkt znacząco ciemnieje i w wielu przypadkach osiąga niemal czarny kolor. Możemy liczyć na połączenie słodkiego smaku z ostrym, dzięki czemu wyczuwalny jest intensywny aromat kwiatów gryki. Miód gryczany posiada w składzie wiele cennych mikroelementów, czego doskonałym przykładem jest fruktoza, magnez, żelazo, cynk, fosfor, miedź, jod, witamina C. Jako ciekawostkę warto wspomnieć o wysokiej aktywności antybiotycznej. Dlaczego jednak miód gryczany uznawany jest za jeden z najlepszych na serce? Otóż wiąże się to bezpośrednio z wysoką zawartością cukrów prostych, jak również związków flawonoidowych. Godne podkreślenia jest to, że miód gryczany zalecany jest nie tylko w przypadku chorób serca. Może być również spożywany przez kobiety w ciąży, ze względu na podnoszenie we krwi poziomu żelaza. Miód gryczany wyróżnia się spośród pozostałych wysoką zawartością magnezu, w konsekwencji pomaga w stanach przewlekłego napięcia nerwowego lub podczas stresu. 

W jaki sposób miód działa na nasze serce?

Wiemy już jaki miód będzie najbardziej optymalny na wzmocnienie serca. Warto zyskać teraz nieco więcej informacji na temat tego, w jaki sposób produkt ten oddziałuje na wcześniej wspomniany narząd wewnętrzny. Jak powszechnie wiadomo, miód zawiera cukry proste, w konsekwencji wzmacniany jest układ krążenia i sam mięsień sercowy. Działanie polega na zwiększaniu siły skurczów mięśnia, na rozszerzaniu wieńcowych naczyń krwionośnych, na zwiększeniu wydolności mięśnia sercowego, a także na polepszeniu krążenia. Co więcej, możemy liczyć na regulowanie przepuszczalności naczyń włosowatych, jak również na zwiększenie wytrzymałości i samej elastyczności ścian naczyń krwionośnych. Jeśli miód spożywany jest regularnie i jego ilość jest odpowiednia, to hamowane są procesy miażdżycowe, czego konsekwencją jest nieodkładanie się w naczyniach krwionośnych cholesterolu bądź innych złogów tłuszczowych, które mogłyby utrudnić krwi swobodny przepływ. Należy w tym miejscu podkreślić, że systematyczne spożywanie miodu może nie wystarczyć w profilaktyce. W przypadku poważnych problemów należy udać się do lekarza specjalisty, który pomoże nam rozwiązać problemy zdrowotne. 

Poznaj koniecznie:

Jak należy stosować miód na serce?

Wielu pacjentów zastanawia się nie tylko nad tym, czy miód ma faktyczne właściwości wzmacniające serce, ale również w jaki sposób należy stosować produkt, aby był skuteczny. Zaleca się spożywanie przynajmniej dwóch łyżek stołowych miodu, najlepiej trzy razy dziennie, co skutkuje przyjęciem dawki około 120 g. Miód z powodzeniem możemy jeść łyżkami, w konsekwencji nie musi być stosowany do kanapek bądź herbaty. Zalecane jest również rozpuszczenie dawki 40 g w szklance ciepłej wody, której temperatura powinna wynosić około 35 stopni Celsjusza. Miód możemy konsumować godzinę przed lub godzinę po posiłku. Cały cykl stosowania nie powinien być krótszy niż 6 tygodni.